סט בוקסות לשמירה על סביבת עבודה מסודרת

רוב בעלי המוסכים מתעניינים ברכישת ארגז כלים לצרכים מקצועיים. ארגז מן הסוג הזה מאפשר להם לבצע עבודות מגוונות, לשמור על הבטיחות ולהתמודד עם תקלות בלתי צפויות. יחד עם זאת, כדאי להבין את החשיבות של ציוד וארגזי כלים גם בהקשר של שמירה על סביבת עבודה מסודרת. סביבת עבודה מן הסוג הזה דורשת הקפדה על הפרטים הקטנים. היא מחייבת את העובדים להכיר את הסטנדרטים המקובלים בענף המכונאות ולעמוד בהם. זו הדרך היחידה לבצע עבודות מכונאות מורכבות ולעמוד ביעדים שנקבעים על ידי בעלי המוסך.
סט בוקסות הוא דוגמא מצוינת לשילוב בין היעילות, הפונקציונאליות והבטיחות של ארגזי כלים, לבין החשיבות של סביבת עבודה מסודרת. הסט כולל בתוכו סוגים שונים של בוקסות והוא משמש לתפעול שוטף של המוסך. בעזרת הסט ניתן לרכז את כל הבוקסות במקום אחד וגם לשנע אותם מסביבת עבודה אחת לאחרות. את הסט אפשר להתאים לכל התמחות בענף המכונאות, לרבות חשמל, פחחות, צבע ומכונאות כללית. הסט מיוצר על ידי החברות המובילות ולרוב הוא מגיע עם תקופת אחריות.

מה כולל סט איכותי?
ההבדל העיקרי בין ארגזי כלים וסטים הוא בתכולה. סט בסיסי לדוגמא כולל ראצ'ט ידית מתכת, בוקסות במידות מגוונות וגם ידית מברג לבוקסות, מאריך של 4-6 אינצ', פרק אוניברסלי, ביטים שטוחים ואלן בגדלים של 2-8 מ"מ. מצד שני, יש עובדים שעבורם ציוד מן הסוג הזה אינו מספיק על מנת לטפל בתקלות הרכב הנפוצות. קשה לעמוד על התכולה האידיאלית של הסט וחשוב מאוד להגדיר את המטרות והצרכים עוד לפני שרוכשים אותו.
ארגז כלים מאובזר במיוחד יכלול את כל הציוד שמגיע בתוך הסט הבסיסי, אך יחד איתו יהיה גם ציוד נוסף. בארגז כלים מן הסוג הזה יש בדרך כלל בוקסות, ראצ'טים, מאריכים, ידיות T, מתאמים, מפתחות רינג פתוח, מפתחות אלן, בוקסות לפלגים, מפתחות שוודיים, פלייר פטנט, פלייר משאבות, פלייר שפיץ, סכין יפני, פטיש ועוד. כפי שניתן לראות, ארגז כלים כזה הוא לא רק איכותי אלא גדול ומאסיבי. השאלה היא מתי יש בו צורך ממשי ומתי ניתן להסתפק בסט שכולל בוקסות בלבד.

האם הסט משפיע על הבטיחות?
עובדי מוסך חשופים לשורה ארוכה של סכנות. הבטיחות צריכה ללוות את העובדים לכל אורך היום, בעיקר בהרמת רכבים או בטיפול בתקלות חשמל. בנוסף, יש לזכור שהציוד משפיע באופן ישיר על רמת הבטיחות.
המטרה של סט בוקסות היא לרכז את הכלים במקום אחד וכך למנוע חוסר סדר, בזבוז זמן, נפילות, החלקות, חיפושים מיותרים וכן הלאה. ככל שהסט טוב ואיכותי יותר, כך העובדים יכולים להגן על עצמם ועל הסביבה. בעלי המוסך צריכים לבחור היטב את הסט שישרת אותם ואת הכלים שאותם יאחסנו בתוכו.