כלי עבודה למוסך חדש

בעל מוסך המעוניין להציע שירות לנהגים צריך להחזיק בארגז כלים מקצועי ומגוון. בין אם מדובר על מוסך מורשה, מוסך המתמחה בשירות ספציפי או כל מוסך אחר, הציוד יקבע במידה רבה מה תהיה שביעות הרצון של הלקוח. כלי עבודה למוסך חדש כוללים קטגוריות שונות של מוצרים ולכל אחד מהם תכונות אחרות. יחד עם זאת, קל יותר להבין את ההבדלים בין כלי עבודה במידה ומסדרים את הציוד על פי הקטגוריות הבולטות.

בוקסות וסטים לכל סוגי המוסכים
הקטגוריה הראשונה איתה כדאי להתחיל סקירה של כלי עבודה למוסך היא הבסיסית והזולה ביותר. כאן ישנם למעשה בוקסות וסטים, הנחשבים כלים ידניים ונוחים. למרות הפשטות שלהם ניתן בעזרת בוקסות וסטים לבצע תהליכי דיאגנוסטיקה מורכבים, לזהות תקלות ולשפר את רמת הבטיחות והנוחות בנהיגה. בנוסף, כדאי לציין גם מברגים ביטים ואלנים הנעים ממספר יחידות מצומצם עד סטים שלמים של מברגי מיני 12 יחידות, מברגי סיגנט וסט מפתחי אלן T טורקס פלוס חור.

החשיבות של מפתחות
קטגוריה נוספת שחשוב להזכיר קשורה למפתחות וכוללת מפתחות רינג פתוח ומפתחות רינג רצ'ט. אלו כלים הדורשים מידה מסוימת של מיומנות וניסיון, בין היתר בשל העובדה שקשה למצוא אותם בקרב בעלי מלאכה חובבנים. במילים אחרות, בעוד הפטיש, המברג ואפילו המקדחה נמצאים בכל בית בישראל, מפתחות רינג פתוח ומפתחות רינג רצ'ט הם נחלתם הכמעט בלעדית של בעלי המוסכים.

ארונות ואחסון
בעל מוסך זקוק לארון על מנת לנצל את היכולות של כלי עבודה. לא כדאי להתחיל את העבודה במוסך חדש ללא ארון ראוי, גדול, מרווח ונוח. ארון כזה מקל על המכונאים ומקצר את זמן העבודה. הארון שווה כסף עבור בעל המוסך ומציע במידה רבה את המקצועיות שלו כלפי הלקוחות. אדם הנכנס למוסך בו כל הכלים נמצאים באופן מסודר בתוך ארון מתרשם באופן מיידי. הגיע הזמן שבעלי מוסכים ייפטרו מהתדמית הישנה שלהם, ישפרו את חווית השירות ללקוח וייהנו מרווחים גבוהים יותר בטווח הקצר והארוך. בין היתר כדאי להזכיר את המגוון של ארגזים, ארונות עם מגירות, ארונות מתכת ועוד. כל בעל מוסך יכול למצוא פתרון אחסון אידיאלי המתאים לצרכים שלו, או למגוון כלי עבודה בהם הוא משתמש.

אמצעי בטיחות
נושא הבטיחות עומד לנגד עיניהם של בעלי מוסכים. הקפדה על שימוש בכלים ואביזרים כמו אוזניות מגן נגד רעש, אטמי אוזניים או כפפות יכולה לעשות את ההבדל בין נזקים בלתי הפיכים לעבודה יעילה ומהירה. בגדי עבודה ובטיחות מוצעים כיום בצבעים רבים, אפשר למתג אותם עם סמל המוסך או יצרני הרכב ולרכוש אותם במחירים נוחים וזולים. בכל מקרה, אין לוותר על אמצעי הבטיחות הללו. לא כדאי לקחת סיכונים בעבודה בתוך מוסך או לנסות ולחסוך על בגדי בטיחות.