כלים למוסך-כלים למוסך נועדו בכדי לאפשר ביצוע פעולות שונות במוסך, והם חשובים לפעילותו

הטיפולים המגוונים המוצעים בכל מוסך דורשים לא רק את הידע המקצועי לשם ביצועם, אלא גם שימוש בכלים המתאימים לשם קבלת התוצאות הרצויות עבורנו. בכל מוסך, נוכל למצוא מגוון רחב ביותר של כלים למוסך אשר מאפשרים לנו לבצע פעולות שונות לשם תיקון או שיפור הרכב בצורה המיטבית, ואשר בלעדיהם המוסך לא יוכל לפעול בצורה יעילה באותה מידה.

אז אילו כלים למוסך נוכל למצוא ברוב המוסכים ולמה הם משמשים אותנו?

  • משאבות: תקלות שונות ברכב נגרמות בשל חדירת נוזלים שונים אליו, אשר יש לרוקן בכדי לטפל בבעיה. כמו כן, הנוזלים הנמצאים ברכב עלולים להפריע לטיפול בבעיות שונות בו, ולכן יש להוציאם ממנו בטרם אנו מתחילים לבצע פעולות שונות עליו. בכדי לשאוב נוזלים כגון שמן, מים, דלק ועוד, ישנן משאבות ייעודיות בכל מוסך אשר מאפשרות לנו להגיע לאזורים שונים של הרכב בקלות, לשאוב את תוכנם ולשמור עליו עד שנצטרך להחזירו לרכב או עד שניפטר ממנו באופן מבוקר.
  • מפתחות ברגים: טיפול ברכב כולל פעמים רבות פירוק והרכבה של חלקים שונים, אשר מחוברים לרוב או בעזרת הלחמה או בעזרת ברגים מסוגים שונים. בכדי לפתוח ולסגור ברגים ביעילות ובצורה בטוחה, יש לעשות שימוש במפתחות הברגים המתאימים להם, ולכן נוכל למצוא בכל מוסך מגוון רחב ביותר של מפתחות ברגים אשר מאפשרים לעובדים המוסך לטפל בכל בורג הקיים ברכב.
  • מקדחים: מקדחים הינם חלק בלתי נפרד מפעילותו של המוסך, והם מאפשרים לנו לבצע שינויים בפח הרכב, בשלדה שלו ובחלקים נוספים, כך שאנו יכולים להסיר או להוסיף רכיבים לרכב. היות וכל פעולה המתבצעת על הרכב צריכה להתבצע בדיוק מרבי, גם קידוח בכל חלק בו צריך להתבצע בצורה כזו, ולכן ישנו צורך במגוון רחב יחסית של מקדחים הנבדלים זה מזה בעוביים, אורכם, החומר ממנו הם עשויים והמקדחה אליה הם מתחברים, אשר מאפשרים לנו לבצע כל קידוח שנרצה.
  • מגבהים: עבודה על הרכב עלולה להיות בעייתית מבחינת זוויות וחשיפה האזור בו צריך לטפל. בכדי להתמודד עם בעיה זו, בכל מוסך אנו רואים שימוש במגבהים מסוגים שונים- ג'ק, ליפט הידראולי, ליפט מספריים ועוד. מגבהים אלו מאפשרים לנו לעבוד על אזורים שונים של הרכב בנוחות, כך שהעבודה המתבצעת הינה איכותית יותר, וכן יעילה ופשוטה יותר לביצוע.

המגוון הרחב של כלים למוסך נועד בכדי לאפשר טיפול יעיל ברכב
טיפול איכותי ברכב כולל שימוש בידע הטכני לשם הטיפול בו וכן שימוש בכלים המתאימים לשם ביצוע העבודה בצורה נכונה. כלי העבודה שאנו יכולים למצוא בכל מוסך נועדו בכדי לאפשר לעובדי המוסך לתקן או לשפר כל רכב בצורה מקצועית אשר תשיג את התוצאות הרצויות ותמנע את הישנות הבעיה או יצירה של בעיות נוספות ברכב.