כלים למוסך-אף מוסך אינו יכול לפעול כראוי ללא כלים למוסך אשר מאפשרים ביצוע פעולות שונות

בכל מוסך מטפלים במגוון רחב ביותר של תקלות- פנצ'רים, שריפת כבלים, התנפצות שמשות, התרוקנות מצברים, בעיות פחחות ועוד, כאשר בכל בעיה יש לטפל בצורה שונה בהתאם לסוגה ולסוג הרכב. בכדי לבצע את העבודה הטובה ביותר, לתקן את הבעיה ביעילות ובמקצועיות ולמנוע את הישנותה, ישנו צורך בעשיית שימוש בכלים המתאימים לכך, ולכן בכל מוסך נמצא מגוון רחב של כלים למוסך אשר מאפשרים לנו לבצע את העבודה הטובה ביותר.

אז אילו סוגי כלים נוכל למצוא בכל מוסך ולמה משמש כל דבר?

  • מפתחות ברגים: הרכב מורכב מחלקים רבים, אשר מחוברים זה לזה או באמצעות הלחמה חזקה ביותר או באמצעות ברגים. ישנם סוגים רבים של ברגים ברכב, אשר לעיתים קרובות עלינו לפתוח בכדי לתקן אזורים שונים בו, וכמובן לסגור בחזרה בסיום העבודה. בכדי לבצע פעולות אלו, כל מוסך חייב להצטייד בסטים מגוונים ביותר של מפתחות ברגים, אשר יאפשרו לעובדי המוסך לפתוח ולסגור כל בורג ואום ברכב.
  • משאבות: הרכב מלאה בנוזלים החשובים לפעולתו התקינה- שמנים, מים, דלק ועוד. נוזלים אלו לרוב אינם גורמים בעיות לרכב, אולם ישנם מקרים בהם עלינו לרוקן את מכליהם לחלוטין בכדי לטפל ברכב בצורה מיטבית או בכדי לתקן בעיה אשר נוצרה בגללם. בכדי לעשות זאת, אנו עושים שימוש במשאבות שונות, אשר מאפשרות לנו להגיע לכל חלקי הרכב המכילים נוזלים, וכן מאפשרות לנו לשאוב ולאחסן נוזלים שונים בצורה בטוחה עד שנצטרך להחזירם לרכב או להיפטר מהם בצורה מבוקרת.
  • מקדחים: בין אם ברצוננו להחליף חלקים שונים ברכב או לשדרג אותו ולהוסיף לו אלמנטים נוספים, עלינו לבצע קידוחים שונים בשלד הרכב או הפח שלו. בכדי לבצע את הקידוחים בצורה טובה, אשר גם תתאים לחלק ברכב בו אנו מבצעים את הקידוח וגם תתאים לרכיב אותו אנו מעוניינים לחבר, עלינו לעשות שימוש במקדח אשר מתאים הן בגודלו, הן בסוגו והן במקדחה אליה הוא מתחבר לצרכים שלנו. לשם כך, כל מוסך עושה שימוש במגוון רחב ביותר של מקדחים, אשר מאפשרים לנו לקדוח חורים מסוגים שונים ברכב לפי הצורך הנוכחי שלנו.
  • מגבהים: בין אם מדובר בג'ק המרים רק חלק אחד ברכב, או בליפט אשר יכול להרים את כל הרכב, מגבהים הינם כלים למוסך אשר לא ניתן לפעול בלעדיהם, והם יוצרים לנו גישה נוחה יותר לחלקים שונים ברכב כך שאנו יכולים לטפל בהם בצורה טובה ואיכותית יותר. בכל מוסך נוכל למצוא לרוב מספר מגבהים, אשר כל אחד מהם מאפשר לנו להרים חלקים שונים ברכב או להרים את הרכב בצורה שונה, כך שאנו יכולים לשלוט במיקום הרכב לחלוטין ולהתאים אותו לסוג הטיפול שאנו מבצעים על הרכב.
    כלים למוסך חשובים לפעילותו התקינה ולביצוע עבודה איכותית ומקצועית בו, ולכן נוכל למצוא מגוון רחב של כלים בכל מוסך אשר נועדו בכדי לאפשר לנו לבצע שלל פעולות על הרכבים המגיעים אליו לטיפול.